Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ushqeu derrat me trupat e tyre, fermeri kanibal që vrau 50 gra

Një dokumentar i ri rreth të një prej vrasësve serialë më të egër në botë shqyrton vrasjet dhe rishfaq pamjet e viktimave.

Robert Pickton, një fermer derrash nga Kanadaja, hëngri 50 gra në pronën e tij dhe i vendosi trupat e tyre në musht dhe pastaj ua shiti klientëve, përpara se të arrestohej në shkurt të vitit 2002.

Tani 68 vjec, ai është prapa hekurave në British Columbia.

Ai nuk e dinte se ai po fliste me një oficer policie të fshehtë kanadez, kur ai përshkroi vrasjet e 50 viktimave.

Pickton u arrestua në vitin 2002 pasi policia gjeti sende që i përkisnin disa prej personave të gjetura në fermën e tij.

Ata shkuan rastësisht në pronë për ta kërkuar atë për armë ilegale që ata mendonin se ai mund të kishte poseduar.

Pas arrestimit të tij, ata zbuluan gjurmë të ADN-së për 26 gra që mungonin, shumë prej të cilëve ishin prostituta që ai kishte marrë për të kaluar kohën dhe më pas i vrau.

Teknikat e tij të vrasjes ndryshonin. Në disa raste, ai i injektoi grave antifriz, duke u thënë atyre se ishte drogë.

Në raste të tjera, ai i theri me vdekje.

I irrituar në vetvete, ai u ankua: “Unë i bëra varrin vetes”.

Pasi ai kishte vrarë gratë, ai i dërgoi trupat e tyre në një fabrikë për përpunimin e mishit.

Pickton pastaj paketoi mishin dhe ia shiti atë klientëve vendas të fermës së tij.

Po ashtu ai ushqeu dhe derrat me trupat e tyre.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet