Politika

Marrëveshja e re me Greqinë, historike apo tradhëti?/ Ja si përgjigjet Rama

”Jemi ende në negociata dhe asgjë nuk ka marrë formë përfundimtare lidhur me vendosjen e kufirit ujor me Greqinë.

Jemi në një proces ku po negocionjmë për të mbyllur një proces të qenë hapur për më shumë se tre vite…”,

Ka qenë përgjigja që ka dhenë kryeministri Edi Rama i qenë prezent në studion e emisionit “Real Story” të televizionit “Vizion Plus”.

 

Ndërsa drejtuesi i emisionit ka shtruar pyetjen nëse bisedimet me Greqinë për kufirin detar janë “Tradhëti apo sipërmarrje historike”, Kryeministri Rama është përgjigjur se të gjithë ata që e quajnë këtë sipërmarrje “tradhëti”  nuk bëjnë tjetër veçse këndojnë marshin e marrëzisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close