Aktualitet

Rama mbron gafën e ministres së tij: Ekstradimi i Seitit, nuk është gabim

Ekspertë ligjorë, media dhe opozita kanë listuar shkeljet e ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj lidhur me ekstradimin e Naser Seitit drejt Italisë, por për Ramën, nuk ka asnjë gabim.

“Nuk është gabim. Është e thjeshtë dhe kjo. U ekstradua në duart e prokurorisë italiane një person i kërkuar zyrtarisht nga drejtësia italiane. U çua në duart e asaj që këta të daulles e quajnë Antimafia. Nëse s’do çohej do thuhej s’çojnë se duan ta mbajnë këtu e t’ia mbyllin gojën. Tani doli që i morëm nga duart prokurorisë dhje ia çuam italianëve”, tha Rama në emisionin “Real Story”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close