Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Xhafa propozin emrin, Rama firmos, ja kush është Ardi Veliu, drejtori i ri i policisë së shtetit

Kryeministri Edi Rama ka firmosur emërimin e drejtorit të ri të policisë së shtetit.

Ardi Veliu, drejtori i deritanishëm i policisë së Tiranës do të jetë kreu i ri i policisë së shtetit.

Më herët Veliu ka punuar në policinë e qarkullimit rrugor.

Ndërkohë dalja e tij e fundit publike ishte deklarata për arrestimin e grupit të vraësve të Devi Kasmit në Tiranë javën e kaluar.

Veliu qe drejtonte policine e Tiranes qe kur Xhafaj u be minister i Brendshem, u emërua në detyrë pas shkarkimit të kreut të mëparshëm të policisë Haki Cako.

Ardi Veliu ka punuar me pare edhe ne Vlore ndersa vetem disa jave me pare mori graden Drejtues i Larte. /lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
2 Comments
  1. shkurt 2014 says

    I duhet kjo detyre,se duhet pa tjeter te zevendsoje ato te shkreta 500.000 euro qe ja kane vjedhur ne shtepi.Duke ua ditur vleren xhafa i afron shansin e zevendsimit te tyre,mundesite jane te shumta ne kyt poste.

  2. LEKA says

    HAJDE ARDI ERDHI DITA KUR GJOBVENESI TE NGRIHEN NE DETYRE
    RROFSHIN E QIFSHIN HAJDUTET PER KETA ISHTE PARAJA

Leave A Reply

Your email address will not be published.