Kroacia nuk fal, përfundon ëndrra islandeze

Kliko per me shume info

Kombetarja e Islandes nuk arrin të kalojë fazën e grupeve, pasi në ndeshjen e fundit të grupit D të Botërorit “Rusi 2018” u mund 2-1 nga Kroacia, që e kishte siguruar vendin e parë.

Kroatët nuk toleruan aspak dhe mbyllën grupin me pikë të plota, duke lënë pas Argjentinën.

Kliko per me shume info

Të gjithë golat u shënuan në pjesën e dytë: Badelj (53’), barazoi Sigurdsson me 11-metërsh (76’) dhe goli i Perisic në fund (90’).

Tashmë, Kroacia do të luajë me Danimarkën në 1/8.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here