Lajme

Brazilianët fajësojnë dyshekët e hotelit për lëndimin e Marcelos

Mbrojtësi i krahut të majtë ka luajtur vetëm 10 minuta në ndeshjen ndaj Serbisë. Marcelo ka ndjerë dhimbje në shpinë pas një dueli me lojtarët serb, në fitoren e Brazilit 2-0 dhe u desh të largohej nga loja shumë herët.

Sipas mjekut të kombëtares braziliane, Rodrigo Lasmar, lëndimi i Marcelos nuk është i rëndë, por ai dyshon se kjo ka ardhur si pasojë e krevateve jo të mira në hotelin ku janë akomoduar futbollistët e Brazilit.

“Është herët për të dhënë një diagnozë të saktë”, ka thënë Dr Lasmar.

“Lëndimi mund të ketë ardhur si shkak i dyshekëve jo të mirë. Ndonëse nuk duket si diçka serioze, na duhet të presim disa ditë”.

Marcelo besohet se do të jetë i gatshëm për 1/8 e finales që Brazili e luan përballë Meksikës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close