Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Mundën Gjermaninë, por tifozët koreanë i godasin me vezë futbollistët e tyre

Skuadra e Koresë së Jugut arriti të mposhte Gjermaninë këtë Botëror. Padyshim një sukses historik sepse ata jo vetëm që mundën Kampionëet e Botës por edhe i eleminuan ata përpara kohe.

Megjithatë në vendin e tyre kjo fitore nuk është lexuar kështu. Ekipi ka mbërritur në shtëpi dhe pritja s’ka qenë siç mendohej.

Për të pritur kombëtaren kanë qenë të pranishëm rreth 500 vetë që i kanë goditur ata me vezë dhe jastëk. Mesa duket tifozët vendas kanë pasur një besim të madh te kombëtarja e vendit të tyre.

Leave A Reply

Your email address will not be published.