Belgjika mund Anglinë, del e treta në botë

Kliko per me shume info

Kombetarja e Belgjikes mposhti 2-0 Anglinë duke fituar kështu finalen e vogël të Botërorit “Rusi 2018”.

Belgët e dominuan ndeshjen, duke marrë medaljen e bronztë në turneun më të rëndësishëm të futbollit.

Kliko per me shume info

Golat e ndeshjes u shënuan nga Meunier dhe Hazard. Të dielen në orën 17:00 do të luhet finalja e madhe Francë-Kroaci.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here