Trajneri i Kroacisë: Ja cfarë u kam thënë djemve para finales me Francën

Kliko per me shume info

Tekniku Zlatko Dalic ka thënë se ndihet shumë i bindur se Kroacia do të jetë kampione e botës. Trajneri kroat ka qenë i sinqertë duke thënë se kurrë nuk e kishte menduar se do të arrijë në finalen e Kupës së Botës.

“Të them të drejtën kurrë se kam menduar se mund të arrijmë në finale. Por, tani që jemi këtu, jam i bindur se do të shpallemi kampion. Jam një psikolog i madh, kemi ndërtuar atmosferë. Djemtë e duan shumë fanellën dhe kjo na shtyen drejt suksesit.

Kliko per me shume info

Na ka mbetur vetëm edhe një lojë, dhe këtë shans historik nuk do e lëshojmë. Ju kam thënë lojtarëve, futuni në fushë, kënaquni në fushë, më bëni krenar mua dhe kombin” ka thënë Daliq.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here