Rusi 2018Sport

Franca “macja e zezë” e Kroacisë, ja si kanë dalë 5 përballjet

Franca konsiderohet si “macja e zezë” për Kroacinë.

Këto dy skuadra janë përballur 5 herë me njëra-tjetrën në sfida zyrtare e miqësore, e bilanci flet për transalpinët që kanë 3 fitore dhe 2 barazime.

Trajneri francez Deschamps ka deklaruar se statistika nuk ka ndikim ne kete ndeshje pasi sipas tij Kroacia ka motivim te madh per te fituar.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close