Politika

Miratimi i pr.ligjit për lojrat e fatit, Rama mesazh krimit të organizuar

Miratimin e projektligjit që i hap rrugë mbylljes së basteve dhe lojrave të fatit e ka përshëndetur dhe kryeministri Edi Rama.

Në një postim në “Twitter” Rama ka falenderuar deputetët e Komisionit të Ekonomisë për miratimin, ndërsaa ka shtuar se ky projektligj bëhet për nënat dhe gratë, por shërben edhe si mesazh ndaj krimit të organizuar.

Postimi i plotë:

FLM deputetëve të Komisionit të Ekonomisë e Financave, për mbështetjen me votën sot të projekt-ligjit për ndalimin e bixhozit!Tani në Komisionin e Ligjeve dhe të enjten të gjithë në Kuvend. Për nënat e gratë në radhë të parë. Dhe për një mesazh të qartë krimit të organizuar

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close