Politika

Bushati zbulon emrin, ja ministri që nuk është kukull e Ramës

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24 ka lëshuar akuza të ashpra kundër kryeministrit Edi Rama, pas emërimit të Sandër Lleshit, zëvendës Ministër i Brendshëm.

Bushati tha se të gjithë ministrat janë kukulla të Ramës, ndërsa nga kjo listë përjashtoi ministrin për Diasporën, Pandeli Majko.

“Çdo ministër i Ramës është një kukull e tij. U diskutua shumë, që Majko nuk i shkoi nga pas për ligjin e teatrit vetëm, ai mbase nuk i shkon nga pas dhe s’është kukull e tij”, – deklaroi Bushati.

loading...
Tags

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close