Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip minute pas minute nga vendi, Kosova, rajoni dhe bota, live 24

Shoqërohet në komisariat protestuesin, PD akuza policisë

Pas protestave të mbrëmjes së djeshme në Astir, Policia ka shoqëruar sot një prej banorëve protestues, shtëpia e të cilit preket nga zbatimi i projektit për Unazën e Madhe.

Pas shoqërimit të tij në Komisariatin numër 6, kanë mbërritur Deputetë demokratë, të cilët akuzuan uniformat blu se kanë shoqëruar në gjendje jo të mirë shëndetësore, djalin e familjes, që zotëron lokalin, në të cilin kryedemokrati Basha zhvilloi takimin me një përfaqësi të protestuesve disa ditë më parë.

I shoqëruari në Komisariat është shetasi me inicialet D.P. Ai do të ndiqet penalisht në gjendjen të lirë. Krahas të riut të shoqëruar ditën e sotme, policia ka proceduar penalisht në gjendje të lirë tre shtetas, protestues së Unazës së Re.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet