Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Reforma në drejtësi, Bushati: Ambasada e SHBA ndihet fajtore

Analisti Andi Bushati ka komentuar sot në rubrikën “Opinion” në News24 situatën në vend dhe zhvillimet e fundit.

Ai e ka nisur me deklaratën e ambasadës amerikane në Tiranë, në lidhje me proceset ndaj personazheve të botës së krimit, por edhe ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

“Lajmi i këtij njoftimi të ambasadës është përmendja e Saimir Tahirit. Në qoftë se në çdo vend normal një ambasadë do bënte një paralajmërim me emra do ishte jo normale. Ambasada amerikane me sa duket po ndihet 50% fajtore sepse është autorja protektorja e reformës në drejtësi.

Një reformë që po ngjall zhgënjim tek shqiptarët. Rasti i Saimir Tahirit është një nga margaritarët e kurorës së këtij zhgënjimi”, deklaroi Bushati.

Leave A Reply

Your email address will not be published.