Politika

Korçë, Andrea Mano rizgjidhet kryetar i PD-së

Andrea Mano është rizgjedhur në krye të degës së Partisë Demokratike, në Korçë, përballë kandidatit tjetër Elvin Bregu.

Mano ka mundur të fitojë me 249 vota, duke lënë pas Bregun me vetëm 19 vota.

Mano është kallëzuar nga një shtetas për mashtrim, por është një nga njerëzit e shumëpërfolur dhe të akuzuar shpesh për përfshirje në afera korruptive

loading...
Tags

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close