Buxheti 2019, Ahmetaj tregon sa rriten pagat për çdo kategori

Kliko per me shume info

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj teksa prezantoi buxhetin e vitit 2019, që u miratua këtë të hënë nga mazhoranca, në parlament, u ndal te rritja e pagave.

Ministri tha se mes kategorive që përfitojnë janë për mjekët, infermierët, arsimtarët e policët.

Kliko per me shume info

Parashikohet rritje e pagave për rreth 7 përqind me buxhetin e ri, bëri me dije ministri.

Në total, janë 56 mijë të punësuar që përfitojnë rritje rroge, theksoi.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here