Politika

Megaskandali te Unaza, Bushati-Ramës:Hajdut i pazot

Analisti Andi Bushati ka folur në emisionin “Të Paekspozuarit”  në “News 24” për kompaninë, e cila u shpall fituese e tenderit tek “Unaza e Re” që pas hetimeve rezultoi se ka falsifikuar dokumentet.

Për Bushatin, kryeministri Edi Rama është një njeri i kapur dhe për pasojë korrupsioni ka ardhur deri në këto nivele. Mes tjerash ai  shtoi se  Rama ka futur duart në afera, ndërsa shefin e qeverisë e quajti një hajdut të pazotë.

“Këtu prokuroria është e kapur dhe bën si do Rama.  Atë e gënjyen me letër. Pse gënjen? Është i përfshirë, sepse i ka duart e zhytura në këtë aferë.  Ka hajdutë të zotë dhe të pazotë. Ky është një hajdut i pazoti.

Ne jo vetëm që kemi një kryeministër, por nuk ka as talent për vjedhje. Kjo ka ndodhur në këtë  histori. Më tërhoqi ky debati racional mes Lubonjës dhe Shehaj. Këtu është  ngritur një kastë oligarkësh, që kontrollojnë kryeministrat. Jetojmë akoma në një sistem Putininian-Erdoganian që të shtypin për një ditë.”, shtoi Bushati.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Nje koment

  1. Urime Jeni nder te paktet sebashku me Lubonjen dhe Rakipin qe keni integritetin e Gazetarit dhe te analistit , qe nuk shisni nderin tuaj , por mbroni me kurajo te rralle interesat e ketij vendi dhe te ketij populli . Thjesht keni qen dhe jeni Opozita , qe degjoheni me respekt dhe zeri Juaj prevalon ndaj lukunive te lajkatereve debila dhe injorante ne sherbim te hajduteve ordinere pusjtetare dhe ish pushtetare te te gjitha ngjyrave . Zoti ju mbrofte dhe ndricofte kurdohere rrugen tuaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close