Aktualitet

Qytetarët “masakrojnë” Ramën/ Ik mor legen m*ti, psikopat …

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një video të një familjeje në Vaqarr, e cila është bërë me shtëpi të re. Në video shihet se Rama ka vizituar famijen e Euglenit Xhabaftit Bulticë, në datën 9 Tetor 2018 dhe më pas në 22 Dhjetor, i ka dorëzuar çelsat e shtëpisë së re.

Por reagime të shumta kanë pasuar nga qytetarët, të cilët publikimin e videove nga Rama e kanë quajtur propagandë të lodhur dhe asgjë më shumë sesa show të tij, ndërsa disa prej tyre nuk i kanç kursyer edhe ofendimet.

“Po ik mor legen muti se I dim prallat e tu mos dil me ba sho me njerz o pis o krykar muti se je njeriu ma irondum ne kete shtet mor psikopat muti”,– shkruan një qytetar, shkruan CNA.

Në videon e publikuar Rama u kërkon fëmijëve të familjes që të mësojnë dhe të dalin me 10-ta në shkollë, ndërsa një qytetar i ka kujtuar Ramës se me politikat që qeveria ka përdorur për arsimin, vetëm i varfëron qytetarët e këtij vendi.

“Shkolla ne Shqipëri o z. Kryeminister nuk te nxjerr nga varferia, por te varferon me teper dhe kjo fale punes se politikes suaj e paraardhesve tuaj.. Kishim shume shpresa ke ti, por ja qe dhe ti dole nje deshtim i madh, por te lutem dicka ket propoganden e lodhur me vidio si keto lere aman, se si keto ne vidio ke me mijera familje shqipetare, perfshire dhe une dhe e vetmja menyre qe te ndihmosh realisht eshte qe te shtosh vertet vende pune dhe te rrisesh rrogat se me 240-300 mij lek ne muaj nuk mbahet shtepia e jo me te ndertohet, beje kete gje dhe i ndertojme vete shtepite ne, pa i rene ne qafe shtetit. Te them qe po te shkruan dikush qe te ka votuar dyher ndaj dua nje pergjigjie nga ti se kur do mendosh realisht te besh dicka per shtresen e varfer te Shqiperise..?”

Një tjetër qytetar publikimin e videos e ka quajtur zhurmë, pasi Rama ende nuk ka zgjidhur hallin e studentëve.

“Zhurm zhurm shum shum zhurm, shum zhurm shum zhurm shum shum zhurm, sa zhurm vetem kjo te ka ngel te besh zhurm kot me kot pa lidhje, i m’barove punet e studentve?”,- shkruan një tjetër qytetar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close