LIVE/ Si po digjet Katedralja e famshme Notre Dame në Paris

Fire breaks out at Notre Dame cathedral

BREAKING: A fire has broken out at the Notre Dame cathedral in Paris, one of the city's most iconic sights. abcn.ws/2UG6dGH

Gepostet von ABC News Live am Montag, 15. April 2019

Një zjarr i madh ka përfshirë Katedralen Notre Dame në Paris.

Sipas njoftimeve të para, zjarri është “potencialisht i lidhur” me rinovimin e ndërtesës, thanë zjarrëfikësit.

Kliko per me shume info

Zjarri, përfshiu fillimisht papafingon e katedrales, monumentin historik më të vizituar në Evropë, tha një nga zjarrfikësit.

Sipas zëdhënësit të Notre-Dame, zjarri është raportuar të këtë rënë rreth orës 18:50.

Katedralja u evakuua dhe një perimetër shumë i madh sigurie u krijua nga zjarrfikësit.

Mjetet e rëndësishme të ndërhyrjes janë në tërren, duke përfshirë katër shkallë të mëdha dhe dy armë ngritëse ajrore.

loading...