Shqipëria reagon për zjarrin që ka rënë në Notre Dame

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar me anë të një statusi na Facebook ku ka shprehur keqardhjen e tij për zjarrin e rënë ne katedralen historike të Parisit, ‘Notre Dame’.

Ndër të tjera Meta ka urura që zjarri të ketë shkaktuar sa më pak dëme.

Kliko per me shume info

“I trishtuar nga zjarri i rënë në Katedralen Notre Dame, këtë simbol të Parisit dhe Francës, por edhe të trashëgimisë kulturore europiane dhe botërore.

Uroj sa më pak dëme! Solidaritet me popullin francez!” shkruan Meta.

loading...