Shqiptari me sy të akullt, detaji që zbuloi grupin e vjedhjeve në Itali

Kliko per me shume info

Policia italiane ka goditur një bandë të rrezikshme grabitësish, që kishin terrorizuar disa zona në veri.

Në kuadër të operacionit të koduar “Ice Eyes”, policia vuri në pranga shtetasit Kristjan Keci, Kristjan Mëhilli, Cesk Thani, Augustin Pjetergjokaj, të gjithë shqiptarët.

Kliko per me shume info

Operacioni u quajt “Sytë e akullit”, sepse shikimi i ftohtë, ishte i vetmi detaj i dukshëm i fytyrës se liderit të bandës, të cilën e mbante të mbuluar me maskë.

Të gjithë ‘viktimat’, jepnin këtë detaj, që për policinë ishte çelësi i hetimeve, duke menduar se në zonë vepronte një bandë e vetme dhe shumë e rrezikshme.

Grabitësit ishin shumë të dhunshëm dhe në disa raste torturonin pronarët e banesave që të vendndodhjen apo kodin e kasafortës.

loading...