Meta anuloi 30 qershorin por Rama rinis fushatën pas 4 ditësh

Kliko per me shume info

ERTV Live😊: DIVJAKË #30QERSHOR🌹 ⭐BASHKIA QE DUAM⭐ SHQIPERIA🇦🇱QE🇪🇺DUAM

Gepostet von Edi Rama am Mittwoch, 12. Juni 2019

Maxhoranca i është rikthyer fushatës elektorale pas ndërprerjes katër ditore. Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhdekretoi 30 qershorin si datë për zgjedhjet vendore të shtunën e kaluar gjë e cila detyroi Ramën të pezulloj9 takimet. Mitingu i planifikuar për në Kamëz ditën e dielë, u shty.

Të hënën dhe të martën nuk pati asnjë takim elektoral, ndërsa sot (e mërkurë) kryeministri udhëtoi në drejtim të Divjakës për të prezantuar kandidatin për kryetar Bashkie, Fredi Kokoneshi, i cili kërkon mandatin e dytë.

Kliko per me shume info
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here