MITINGU/ Protesta në Kukës, militantët thyejnë kordonin e fundit të policisë

Kliko per me shume info
foto iluestruese

Është tensionuar situate në Kukës mes policisë dhe militantëve të PD-së të cilët janë duke protestuar kundër ardhjes së Ramës në këtë qytet.

Edhe pse policia i kishte paralajmëruar disa herë, protestuesit kanë thyer tashmë dhe kordonin e fundit dhe janë nisur drejtë aeroportit, vendi ku dhe do të mbahet fushata elektorale e kryeministrit për prezantimin e kandidat të Partisë Socialiste për Bashkinë e Kukësit.

Kliko per me shume info

Bëhet me dije se fshati ku kishte ngecur dhe protesta ishte në fshatin Gostil, jo më larg se 500 metra nga aeroporit.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here