Rama në Kukës: Kush pengon zgjedhjet, humb vendin e punës. Voltana Ademi, kryetar bashkie

Kliko per me shume info

Kryeministri Edi Rama ka shprehur atakime gjinore ndaj kryetares së Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi.

Gjatë fjalës së mbajtur në Kukës, Rama tha se megjithëse bashkinë e këtij qyteti të djathtë do ta fitojë Safet Gjici, kandidat i PS, asnjë gra nuk do të hiqet nga puna në bashki.

Kliko per me shume info

“Po flas për gratë unë, se ka gra e gra, si kryetari i bashkisë së Shkodrës”, tha Rama.
Ai bëri me dije se gratë e kanë mendjen në vend ndërsa burrat nëse pengojnë zgjedhjet më 30 qershor do të humbasin vendin e punës.

Rama theksoi se SHBA kane deklaruar qarte se nese pengohen zgjedhjet ne daten 30 qershor, pergjegjesit kryesore do te jene Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here