Delegacioni i IDU në Shqipëri, takon Bashën, në darkë takim me Berishën

Kliko per me shume info

Një delegacion i Unionit Ndërkombëtar Demokratik  i kryesuar nga Presidenti  Stephen Harper po qëndron në Shqipëri,

Gjatë ditës së sotme ata jënë takuar me kreun demokrat Basha dhe i pranishëm në këtë takim ka qenë edhe kreu republikan Fatmir Mediu.

Kliko per me shume info

Gjatë takimit të përfaëësusve te opozitës  me Presidnetit e IDU. Unionit Nderkombetar Demokratik z. Stephen Harper, është diskutuar për situatën dhe krizën politik lë vend dhe angazhimin e mbeshtetjen e IDU për zgjidhjen e krizës. Partitë Popullore Europiane dhe Partitë Konservatore Europiane janë anëtare të IDU.

Ndërkohë që mësohet se ky delegacion do të takohet gjatë darkës edhe me ish kryeministrin  Sali Berisha.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here