Rama publikon videon e aeroportit të Kukësit

Kliko per me shume info

Kryeministri Edi Rama publikoi mëngjesin e sotëm një video për projektin e aeroportit të Kukësit, që është në proces ndërtimi. Sipas Ramës, aeroporti do të përfundojë brenda vitit të ardhshëm.

“MIRËMËNGJES 😃

Kliko per me shume info

dhe duke ndarë me ju kënaqësinë e këtij video-imazhi nga projekti i terminalit të pasagjerëve në aeroportin e ri të Kukësit, ku po punohet intensivisht për realizimin e projektit brenda vitit të ardhshëm, ju uroj një ditë të mbarë😊”, shkruan Rama në Facebook.

Aeroporti i Kukësit e ka përfunduar nderimin e tij në vitin 2006, por nuk është vënë asnjëherë në përdorim. Qeveria ka deklaruar se dhënia me koncesion do të mundësojë që përmes këtij aeroporti të fluturojnë mbi 300 mijë udhëtarë në vit me çmime low-cost.

https://web.facebook.com/edirama.al/videos/2060299437612125/
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here