Marku nuk njeh humbje, hedh knock-out kundërshtarin

Sport

Florian Marku vijon të kete sukses në ring dhe një gjë të tillë e bëri edhe mbrëmjen e sotme ndaj Tommy Broadbent, teksa e hodhi knock-out në raundin e katërt.

Salla e "O2 Arena" ishte e mbushur plot me tifozë, ku natyrisht nuk munguan as flamujtë shqiptarë. Pas fitores, Marku ka ngarkuar në rrjet momentin kur kundërshtari i tij bie në tokë. Nga ana e tij nuk kanë munguar as thumbimet për rivalin, të cilin e konsideroi si vrapues në ring dhe jo si boksier, ndërsa e përshkruan me fjalët:

"Fitova ne raund te 4 me nokaout. Kundeshtari me shum ka vrapu se sa ka boxu. Ne vazhdojm para me koken lart i falenderoj te gith Shqiptaret qe ishin te pranishem te ndeshja. SHIHEMI PRAP ME 20 SHTATOR "-shkruan Marku.

Kjo ishte fitorja e katërt e Markut, të gjitha me knock-out.

https://www.facebook.com/markuflorian.1/videos/416528095618295/

ME TE LEXUARAT