Gazetari i Barcelonës zbulon lëvizjen e bujshme: Neymar, mirë se erdhe!

Sport

Neymar po lidhet ngushtë me një rikthim tek skuadra e Barcelonës.

Skuadra franceze e PSG-së ka konfirmuar interesimin e katalanëve për sulmuesin brazilian, i cili gjithashtu ka shprehur dëshirën për rikthim në ‘Camp Nou’.

Një konfirmim për transferimin e 27-vjeçarit në Spanjë ka ardhur edhe ish-lojtari i skuadrës së futsallit të Barcelonës, David Valdearenas.

Gazetari i Radio Barcelonës, ka postuar në faqen e tij në Twitter një foto të fanellës blaugrana me emrin Neymar dhe ku shkruhet sipër "Mirë se erdhe"…

Valdearenas është gazetari që ndër të parët zbuloi akordin mes Barcelonas dhe Griezmann, gjithashtu ai qëlloi në "kokë" transferimin e Neymarit para disa vitesh nga Santosi.

ME TE LEXUARAT