Basha nuk tërhiqet, kërkon në Vjenë zgjidhjen e krizës me qeveri tranzitore pa Ramën

Kliko per me shume info

Kryetari i Opozitës Lulzim Basha nuk ka ndërmend të ndalet nga kërkesa e tij për largimin e Edi Ramës nga pushteti.

Me anë të një postimi në Twitter, Basha shkruan se gjatë takimin në Vienë me përfaqësues të OSBE-së, ka kërkuar zgjedhje të lira dhe të ndershme por pa kryeministrin Edi Rama.

Kliko per me shume info

POSTIMI I BASHES:

Në Vienë me përfaqësuesit e lartë të OSBE ndamë shqetësimin për krizën dhe qëndrimin e pandryshuar të Opozitës së Bashkuar: zgjedhje të lira e të ndershme me një qeveri tranzitore pa Edi Ramën, që garanton lirinë e votës dhe ndëshkimin nga drejtësia të hajdutëve të zgjedhjeve.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here