E FUNDIT/ Kuvendi ashpërson dënimet, miraton ndryshimin në Kodin Penal

Kliko per me shume info

Me 96 vota pro, 11 kundër dhe 2 abstenim janë miratuar ndryshimet në Kodin Penal.

Për ndryshimet duheshin 84 vota, të cilat shumica nuk i ka, por ishte deputetët e opozitës së re që jo vetëm plotëson numrin, por e kaluan në 96 pro. Ndërkohë që 11 deputetë ishin kundër dhe 2 abstenuan.

Kliko per me shume info
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here