Sport

Europa League/ Teuta e mbyll aventurën që në raundin e parë

Teuta është eleminuar nga Europa League që në raundin e parë.

Durrsakët fituan ndeshjen e dytë në shtëpi me rezultattin minimal 1-0, përballë Ventspils.

Por miqtë vinin të avantazhuar, pasi në takimin e parë kishin shënuar 3 gola, duke e siguruar biletën që para një jave.

Goli për Teutën erdhi vonë, në minutën e 48-të, me autor Kallakun.

Por gjithçka përfundoi me këtë rezultat, me durrsakët që dhanë paraqitje të mira në të dyja ndeshjet.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close