Pas 2 vitesh, Kuvendi miraton 2 ligjet e shumëpritur

Kliko per me shume info

Pas dy vitesh pritje janë miratuar dy ligjet e reformës në drejtësi, pasi opozita e re bashkoi votat me PS-në për të bërë kuorumin e nevojshëm.

Miratohet me 106 pro, 1 kundër, 1 abstenim projektligji për organet e qeverisjes në sistemin e drejtësisë

Kliko per me shume info

Miratohet me 106 pro, 1 kundër, 1 abstenim projektligji për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here