Policia në alarm, dy shqiptarë arratisen nga qelia në Greqi

Kliko per me shume info

Dy shqiptarë janë arratisur nga burgu Bujqësor i Kasandrës në Khalkidhiki.

Dy të burgosurit shqiptarë nuk janë paraqitur mëngjesin e së hënës në numërmin e zakonshëm në këtë burg.

Kliko per me shume info

Siç është konfirmuar nga policia, ata janë të lindur në vitin 1988 dhe 1986 .

Administrata e burgut pasi vuri re mungesën e tyre ka njoftuar menjëherë policinë greke.

Tashmë autoritetet kanë nisur kontrollet në të gjithë vendin dhe janë njoftuar dogana e aeroporte për të mos lejuar largimin e tyre jashtë vendit.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here