Uncategorized

Aksident i rëndë në Itali/ Mbesin pa jetë dy shqiptarë

Dy shqiptarë respektivisht të moshës 24 dhe 35 vjeç kanë humbur jetën pasi janë përplasur me murin e një autostrade ndërsa po udhëtonin me makinën e tyre.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur në orën 6.00 të mëngjesit të sotëm në autostradën Pontebbana në Villorba Treviso.

Lajmin e konfirmon e përditshmja italiane ‘Corriere della sera’.

Dy shqiptarët po udhëtonin me një Wolkswagen Golf GTI kur dolën nga rruga dhe u përplasën me murin e çimentuar që mbronte një kantier në Pedemontana.

Sipas Policisë janë ende të pazbardhura motivet pse dy shqiptarët ndryshun kursin e drejtimit të mjetit dhe u pëplasën me murin rrethues të kantierit.

Viktimat janë dy burra të kombësisë shqiptare, 24 vjeçari M.D dhe 35 vjeçari K. R, rezident në Spresiano.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close