Joao Cancelo hedh poshtë Juventusin dhe firmos me Manchester Cityn

Sport

Pas dy sezoneve të fundit në Seria A, me Interin dhe Juventusin, Joao Cancelo tani është larguar nga Italia, për të kaluar në Premier Ligë.

Mbrojtësi portugez u transferua te Manchester City dhe në drejtim të “Zonjës së Vjetër” kaluan 28 milionë euro, plus shërbimet e mbrojtësit Danilo.

Në intervistën e parë me ekipin e ri, Cancelo shprehet: “Si lojtar më pëlqejnë sfidat e reja. Walker është një lojtar i shkëlqyer, por unë mendoj se sa më shumë konkurrencë të ketë në ekip, aq më shumë rritesh dhe përmirësohesh si lojtar.

Unë gjithmonë kam pasur ëndërr të jem lojtari më i mirë dhe mbrojtësi i djathtë më i mirë, dhe besoj që duhet të luash me më të mirët, që ta arrish atë.

Manchester City ka lojtarët më të mirë dhe është vendi më i mirë për mua, për tu rritur si lojtar. Sipas meje Premier Liga, është kampionati më i mirë në botë pa asnjë lloj dyshimi. Mezi po pres të luaj ndeshjen time të parë këtu”, u shpreh 25-vjeçari.

ME TE LEXUARAT