Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Kapen pa kupon tatimor, gjobiten dy supermarkete të SPAR në Tiranë

Aksionit të informalitetit të ndërmarrë nga Tatimet nuk i ka shpëtuar as një prej rrjeteve më të mëdha të supermarketeve në vend.

Tatimorët kanë kapur me shkelje dy prej pikave të SPAR, duke e gjobitur për moslëshim të kuponit tatimor.

Sipas burimeve nga Tatimet, bëhet fjalë për dy supermarkete të këtij rrjeti në Tiranë, një në qendër dhe një në zonën e Komunës së Parisit.

Lajmi u dha fillimisht në media por më pas, nuk dihet cfarë ka ndodhur që informacioni është hequr, ndonëse burime zyrtare nga Tatimet thonë se gjithcka ka qenë e vërtetë.

Madje sipas burimeve nga Tatimet marketi i qendrës, vetëm 100 m larg Kryeministrisë u zbulua me mall pa faturë tatimore. Ndërsa supermarketi SPAR në zonën e Komunës së Parisit nuk lëshonte kupon për të gjithë artikujt e shitur.

Leave A Reply

Your email address will not be published.