Aktualitet

Kurban Bajrami/ Ambasada e SHBA-ve uron besimtarët, mesazhi për politikën

Nuk ka munguar ditën e sotme edhe urimi i ambasadës amerikanë të akredituar në Tiranë lidhur me festën e Kurban Bajramit që kremtohet nga besimtarët myslimanë.

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, ambasada e SHBA-së shprehet se kjo ditë ofron një mundësi të re për të reflektuar mbi angazhimin e përbashkët për ndërtimin e komuniteteve paqësore dhe të begata

“Në emër të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara, iu shprehim urimet më të mira të gjithë atyre që festojnë Kurban Bajramin. Kjo ditë ofron një mundësi për të reflektuar mbi angazhimin tonë të përbashkët për ndërtimin e komuniteteve paqësore dhe të begata.

Eid Mubarak”,-thuhet në mesazhin e ambasadës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close