Aktualitet

Shpërndanin drogë në sheshet e Italisë, arrestohen 4 shqiptarë

Katër shqiptarë, të cilët akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike janë arrestuar nga Policia italiane në Xhenova.

Policia italiane bën me dije se arrestimet janë pjesë e një hetimi që ka nisur më herët dhe në periudha të ndryshme janë arrestuar edhe persona të tjerë.

Ndërkohë janë sekuestruar 2.5 kg kokainë, mbi 15 mijë euro, një armë gjysmë automatik dhe municione.

Mediat italiane raportojnë se anëtarët e bandës, kryesisht shqiptarë, menaxhonin, me role të ndryshme, disa sheshe në lagjet e Sampierdarena, Sestri Ponente dhe Rivarolo.

Droga vinte në periferi të Milanos dhe pasi paketohej shitej në Xhenova.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close