Sport

Bayern Munchen huazon nga Interi kroatin Ivan Perisiç

Rekordmenët e Bundesligës, Bayern München, ka huazuar kroatin Ivan Perisiç nga Interi. Klubi bavarez njoftoi se futbollisti 30-vjeçar është huazuar për një vit me opsion për ta blerë.

Sipas mediave italiane pretendohet se klubi gjerman ka paguar 5 milionë euro për huazimin e tij, ndërsa në rast se e transferon do të paguajë 20 milionë euro.

Perisiç sezonin e kaluar me Inter luajti në 45 ndeshje dhe shënoi 9 gola. Huazimi i Perisiç erdhi pasi Bayern dështoi të firmosë me anësorin e Manchester City, Lorey Sane, i cili njëkohësisht edhe u dëmtua pak ditë më parë, duke iu nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale në gju.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close