Aktualitet

Lejet e Drejtimit, një lajm me rëndësi për emigrantët shqiptarë në Itali

Italia do të fillojë të njohë që nga data 8 shtator 2019, lejet e drejtimit shqiptare të lëshuara nga 24 janari 2017.

Drejtoria e Shërbimeve të Transportit Rrugor njoftoi sot se “për të gjithë bashkëkombasit tanë në Itali, mbajtës të modelit të ri të Leje Drejtimit (i lëshuar nga 24.01.2017), bëjmë me dije se ky model Leje Drejtimi do të njihet per konvertim nga shteti italian duke filluar nga 8 shtatori 2019, falë marrëveshjes së përbashkët mes dy qeverive!”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close