Sport

Ndërron jetë legjenda e Argjentinës

Heroi i Argjentinës në Kupën e Botës 1986, Jose Luis ‘Tata’ Brown, ka ndërruar jetë, në moshën 62-vjeçare.

Një nga ikonat e triumfit të Argjentinës në Kupën e Botës, në Meksikë, ka ndërruar jetë.

Në vendlindjen e tij, në La Plata, Jose Luis ‘Tata’ Brown, ka ndërruar jetë, duke bërë që futbolli argjentinas të jetë në zi.

Legjenda argjentinase prej kohësh ka qenë duke u përballur me sëmundjen e Alzheimer.

Brown, kishte shënuar golin e parë dhe të vetëm për kombëtaren e tij, në Kupën e Botës 1986, në fitoren 3-2 të Argjentinës kundër Gjermanisë Perëndimore.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close