Politika

PD i nxori dokumentet, Valdrin Pjetri zbut qëndrimin: Pres prokurorinë

Me nje artikulim dukshem te zbutur, kryebashkiaku i zgjedhur ne Shkoder Valdrin Pjetri i eshte pergjigjur akuzave te opozites e cila permes Gazmend Bardhit nxori dokumente qe tregojne per denimin e te zgjedhurit te PS ne Itali.

Pjetri ndersa nuk kundershton akzat, thote se te verteten e tij e ka thene ne momentin qe publikoi deshmine e penalitetit ndersa e vendos theksin ne faktin se tashme eshte ne pritje te Pokurorise nga e cila kerkon te mesoje te vertete.

Reagimi i Pjetrit:

Unë të vërtetën time e deklarova para kandidimit si dhe para pak ditësh me dokumente zyrtare.
E vetmja e vërtetë është ajo që del nga zyrat e agjensive të zbatimit të ligjit dhe jo nga foltoret e PD.
Pres me padurim vendimin e përfundimit të procesit të verifikimit të figurës nga ana e autoriteve zyrtare shqiptare dhe italiane.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close