Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip minute pas minute nga vendi, Kosova, rajoni dhe bota, live 24

Basha: Zgjidhja e Edi Ramës për Shkodrën, ishte një kryebashkiak jo i denjë

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për mediat nga selia blu, ku ka folur për rastin e Valdrin Pjetrit.

Në fillim të fjalës së tij, Basha u shpreh se pasi Rama e shiti Valdrinin, tani ka lëshuar gazetarët e analistët e tij ta sulmojnë, pikërisht ata njerëz që e mbrojtjen dhe trumbetuan prej muajsh.

‘Zgjidhja që Edi Rama kishte për Shkodrës ishte që të bënte kryebashkiak një trafikant droge, një 6% të pakicës.

Sot ka një përpkje të shfrenuar për ta shitur Valdrin Pjetrit, i pari ai dhe tani mercenarët e tij në media.

Janë po ata që i hynë me dhunë Shkodrës për t’ia imponuar dhe sot zbuluan se Valdrini nuk qenka i denjë. E gjithë propaganda e Ramës po e trajton këtë si mungesë inteligjence të një njeriu. Por i padenjë për Shkodrës është Edi Rama që po përpiqet t’ia hedhë edhe gjithë Shqipërisë’, tha gjatë fjalës së tij Basha.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet