Aktualitet

Sipërfaqe me kullota përfshihen nga flakët në Gjirokastër, rrezikohen edhe banesat

Temperaturat e larta që kanë përfshirë vendin tonë, janë bërë shkak edhe për vatra zjarri në zona të ndryshme përgjatë vendit.

Raportohet se sipërfaqe të mëdha me kullota janë përfshirë nga flakët në njësinë administrative të Lunxherisë, në fshatin Ashilengo. Flakët janë neutralizuara menjëherë nga forcat zjarrfikëse.

Ndërkaq në fshatin Dhoskat, është përfshirë nga flakët rrapi në qendër të fshatit, duke rrezikuar banesat, por me ndërhyrjen e banorwve flakët janë neutralizuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close