Aktualitet

Parashikimi i motit për 7 ditët në vijim, ç’thonë meteorologët

Dita e premte si edhe fundjava, sipas Meteoalb, paraqiten në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të shpeshta, më të dukshme në zonat malore.

Parashikohet që edhe java tjetër të jetë në ndikimin e motit të kthjellët duke qenë se priten sërish masa ajrore me origjinë afrikane.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë në rritje graduale ne te dy vlerat termike ditore duke bërë që termometri të shënojë në fundjavë nga 10?C mëngjesi deri në 35?C mesdita.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close