Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

E rëndë, kosovari vret me thikë ish-gruan dhe partnerin e saj në Gjermani

Një kosovar 43-vjeçar ka goditur me thikë ish-bashkëshorten e tij dhe partnerin e saj nga Afganistani duke i lënë të vdekur në vend.

Sic shkruajnë mediat gjermane, nëna 32-vjeçare ishte me parterin e saj në një vendparkim pranë një stacioni treni kur ndodhi ngjarja dhe foshnja dy muajshe po qëndronte në makinë.

Autori dhe gruaja ishin nga Kosova dhe ishin divorcuar.

Kosovari ishte i njohur për dhunën në familje dhe gruaja jetonte në strehën e grave të dhunuara në Iserlohn.

Foshnja është marrë nga policia dhe është vënë nën kujdesin re strehës së të rinjve. Sipas Agjencisë Gjermane të Shtypit, afër po organizohej një dasëm me rreth 20 persona, ku Pastori ishte kujdesur për njerëzit e tronditur nga ngjarja e tmerrshme. Stacioni u mbyll për disa orë për të marrë informacionet e për të zbardhur ngjarjen nga ana e policisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet