Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Pas publikimit të videos me turistët, çfarë po ndodh sot në lokalin e pronarit

Tani të gjithë i kanë parë pamjet e rënda të dhunimit të turistëve spanjollë dhe shoqëruesve të tyre shqiptarë nga pronari i lokalit “Panorama”, Mihal Kokëdhimës.

Teksa biznesmeni është shoqëruar ne ambientet e policisë, ku do të japë llogari për veprimet e tij, lokali po i nënshtrohet verifikimit të dokumentacionit nëse është korrekt me ligjin ose jo.

Policia, pasi arrestoi 51 vjeçarin Kokëdhima sepse akuzohet që dhunoi turistët spanjollë pas konfliktit për peshkun në restorantin e tij, e ka bllokuar aktivitetin në këtë ambient, e po verifikohet nëse pronari e ka regjistruar si aktivitet dhe nëse i paguan apo jo detyrimet në shtet.

Restoranti “Panorama” ndërtuar buzë detit në Porto Palermo, rezulton të jetë pa leje. Restoranti mund të shembet këto ditë, për shkak të mungesës së dokumentacionit.

Policia dhe autoritetet përkatëse për momentin janë duke shqyrtuar dokumentacionin ligjor të lokalit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.