Bota

Përmbytjet masive në Stamboll, ndërron jetë një person

Ditën e djeshme Stambolli është përfshirë nga shira të rrëmbyeshëm, të cilat shkaktuan përmbytje masive në të gjithë vendin.

Mediat turke raportojnë si pasojë e këtyre përmbytjeve ka humbur jetën një person ndërsa ka dëme të shumta materiale. Trupi i pajetë i një burri u gjet në një nënkalim në Distriktin Unkapani.

Ndërkohë, akse të shumta rrugore u bllokuan pasi uji i detit në ngushticën e Bosforit doli mbi asfalt.

Shumë nënkalime u përmbytën përfshirë edhe atë në sheshin Eminonu, duke shkaktuar dëme të mëdha për tregtarët.

Nga përmbytjet të cilat zgjatën rreth 2 orë u dëmtua edhe Pazari i Madh i Stambollit, një prej tregjeve të mbuluara më të vjetra në botë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close