Aktualitet

Policia jep detaje të reja për trupin e gjetur në det

Një trup i pajetë, i dekompozuar është gjetur në ujërat e Adriatikut. Viktima është i seksit mashkull dhe është gjetur rreth 4 milje në det të hapur nga peshkarexha “Emiliani”, pasi kishte ngritur rrjetat e peshkimit.

Policia thotë se nga ekspertiza e jashtme ka rezultuar që trupi i pajetë nuk ka qenë i lidhur apo i mbështjellë, siç u raportua gjatë orëve të paradites se trupi ishte i lidhur me letër natriban, që ngrinte dyshime se kemi të bëjmë me vrasje.

Nga kqyrja nuk janë evidentuar shenja dhune apo dëmtime të ndonjë natyre tjetër. Trupi ishte i veshur me rroba dhe i janë evidentuar te gjitha gjymtyrët, por sipas Policisë së Durrësit, është dekompozuar për shkak të lagështisë.

Viktima nuk është identifikuar ende, ndërsa do të jetë laboratori i kriminalistikës, që do të kryejë autopsinë për të përcaktuar shkaqet e sakta të vdekjes. Trupi i pajetë është përcjellë drejt morgut në Tiranë për ekzaminime të mëtejshme.

Njoftimi i policisë:
Më datë 18.08.2019, në orët e para të mëngjesit, një peshkarexhë që kishte dalë për gjueti, rreth 4 milje larg Durrësit duke ngritur rrjetat dhe ka konstatuar në rrjeta një trup të pajetë të seksit mashkull.

Kufoma është transportuar në morgun e spitalit për ekspertizë mjeko-ligjore.
Nga ekspertiza e jashtme, trupi nuk ka qenë i lidhur apo i mbështjellë. Nga kqyrja nuk janë evidentuar shenja dhune apo dëmtime të ndonjë natyre tjetër.

Trupi ishte i veshur me rroba, i janë evidentuar gjithë gjymtyrët, por është dekompozuar për shkak të lagështisë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon hetimet për identifikimin dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close