Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip minute pas minute nga vendi, Kosova, rajoni dhe bota, live 24

Vinin nga Tunizia, autoritetet italiane shpëtojnë 57 emigrantë

Autoritetet italiane kanë shpëtuar 57 emigrantë, të cilët janë dërguar në Ishullin Lampedusa.

Emigrantët, të cilët po udhëtonin me një bark janë kapur nga autoritetet italiane në afërsi të Lampione dhe janë dërguar për në Lampedusa në orët e vona të së shtunës.

Siç raporton agjencia Ansa, në mesin e migrantëve të shpëtuar ishte edhe një grua shtatzënë.

Besohet se migrantët që po udhëtonin me këtë bark vinin kryesisht nga Tunizia.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet